Všeobecné podmienky na uplatnenie darčekových kariet Peek & Cloppenburg s.r.o.

  

1. Rozsah pôsobnosti

Darčekové karty („darčeková karta“) zakúpené od spoločnosti Peek & Cloppenburg s.r.o. („P&C“) sa uplatňujú výlučne na základe týchto všeobecných podmienok uplatnenia („podmienky uplatnenia“).

2. Uplatnenie darčekovej karty

a)     Darčekovú kartu je možné uplatniť na Slovensku a vo všetkých ostatných európskych predajniach „Peek & Cloppenburg*“ alebo „ANSON’S“ (ďalej len „predajne“).

*V Nemecku pôsobia dve nezávislé spoločnosti Peek & Cloppenburg s hlavným sídlom v Düsseldorfe a Hamburgu. V Nemecku je možné uplatniť darčekovú kartu iba v predajniach spoločnosti Peek & Cloppenburg B.V. & Co. KG, Düsseldorf, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú na týchto miestach:

Aschaffenburg, Augsburg, Bad Homburg, Bergisch Gladbach, Berlín, Bocholt, Bonn, Dortmund, Düren, Düsseldorf, Erlangen, Eschweiler, Essen, Frankfurt nad Mohanom, Gießen, Hagen, Halle (Saale), Hamm, Hanau, Hilden, Homburg, Hürth, Kaiserslautern, Karlsruhe, Koblenz, Kolín, Lipsko, Leuna-Günthersdorf, Leverkusen, Ludwigshafen am Rhein, Lünen, Mainz, Mannheim, Mönchengladbach, Mülheim an der Ruhr, Mníchov, Neu-Isenburg, Neunkirchen, Neuss, Oberhausen, Potsdam, Recklinghausen, Regensburg, Rosenheim, Saarbrücken, Saarlouis, Siegen, Stuttgart, Sulzbach (Taunus), Troisdorf, Ulm, Viernheim, Weiterstadt, Weil am Rhein, Wiesbaden, Wildau a Wuppertal.

Priebežne aktualizovaný zoznam predajní je k dispozícii na stránke peek-cloppenburg.de/en/stores.

Uplatnenie darčekovej karty je vylúčené v Rumunsku a vo Srbsku.

Darčekovú kartu je možné zakúpiť aj v internetových obchodoch prevádzkovaných spoločnosťou FID na adrese:

  • peek-cloppenburg.at
  • peek-cloppenburg.de
  • ansons.de

(ďalej len "online obchody") za predpokladu, že v krajine príslušného online obchodu existuje národná adresa na doručenie.

b)     Darčeková karta sa uplatňuje v jednej z predajní pri platbe predložením darčekovej karty pri pokladni. Suma na darčekovej karte sa potom automaticky odpočíta od uhrádzanej sumy.

c)     Uplatnenie niekoľkých darčekových kariet počas jedného nákupu je možné, avšak obmedzené na maximálne 5 kusov.

d)     V prípade cezhraničného uplatnenia v inej mene ako euro sa aplikuje výmenný kurz zverejnený Európskou centrálnou bankou (ECB) v deň uplatnenia.

3. Zakúpený tovar

Darčekovú kartu možno uplatniť pri nákupe tovaru ponúkaného v uvedených predajniach. Tovary a služby ponúkané v kaviarňach predajne sú vylúčené.

4. Kredit

(Zostávajúci) kredit na darčekovej karte si môžete pozrieť naskenovaním QR kódu vytlačeného na darčekovej karte alebo priamo na stránke peek-cloppenburg.sk/giftcard. Do príslušného políčka zadajte 13-miestne číslo darčekovej karty a 6-miestny PIN. Alternatívne môžete kredit na darčekovej karte zistiť aj v predajniach pri pokladni.

5. Platnosť darčekovej karty

Darčekovú kartu je možné uplatniť do 3 rokov od jej nadobudnutia.

6. Strata alebo krádež darčekovej karty

Spoločnosť P&C nenesie žiadnu zodpovednosť za stratu alebo krádež darčekovej karty. Pri použití darčekovej karty sa nekontroluje totožnosť, to znamená, že osoba, ktorá darčekovú kartu použije, môže kredit viazaný na darčekovú kartu vyčerpať. 

7. Sumu darčekovej karty nie je možné vyplatiť

Úplné alebo čiastočné vyplatenie (zostávajúceho) kreditu viazaného na darčekovú kartu je vylúčené.

8. Vrátenie peňazí pri vrátení tovaru

Pri vrátení tovaru zaplateného darčekovou kartou platí nasledujúce:

a)     Pokiaľ ste za tovar v plnej výške zaplatili darčekovou kartou, peniaze dostanete pri vrátení tovaru vydaním novej darčekovej karty (kúpna cena pôvodne zaplatená za tovar).                     

b)     Pokiaľ ste za tovar v predajni zaplatili darčekovou kartou v kombinácii s ďalším platobným prostriedkom, peniaze pri vrátení tovaru dostanete v plnej výške v hotovosti (kúpna cena pôvodne zaplatená za tovar).